single

Powrót do « Wydarzenia

26 sierpnia 2008

„Złotówka dla Gruzji”

Rozpoczynamy akcję zbiórki środków dla uchodźców gruzińskich, którzy zmuszeni byli opuścić swe domy w północnej Gruzji z powodu działań wojennych, prowadzonych na ich terytorium (głównie z Gori oraz miejscowości położonych w północnej Abchazji i okolicach Cchinwali w Osetii Południowej). Obecnie przebywają oni w obozach dla uchodźców w Tbilisi, w których często panują trudne warunki.

Naszym partnerem jest gruzińska organizacja młodzieżowa National Council of Youth Organizations of Georgia, która obecnie, wraz z innymi organizacjami młodzieżowymi, aktywnie pomaga gruzińskim uchodźcom (zobacz list z prośbą o wsparcie). Skupiają się oni głównie na pomocy najmłodszym, 150-ciu dzieciom w wieku od 1 miesiąca do 5 lat. Za wszystkie środki, jakie udaje im się pozyskać, kupowane są artykuły pierwszej potrzeby – jedzenie, środki higieniczne (pieluchy, chusteczki, ręczniki, pościel), ubranka oraz lekarstwa. Wspólnie z nami zbiórkę prowadzi Akademia Jogi i Harmonijnego Rozwoju (Joga na Foksal), oraz szkoły w różnych miastach.

Zebrane podczas naszej akcji pieniądze przekażemy organizacji gruzińskiej, gdyż, będąc na miejscu, najlepiej wie jakie są potrzeby. Wsparcie niezbędne jest teraz, ale również w momencie, gdy większość uchodźców powróci do swych domów i będzie próbować zacząć życie od nowa.

Pomóżmy wspólnie naszym przyjaciołom z Kaukazu, każda złotówka się liczy…

Darowizny prosimy wpłacać na konto stowarzyszenia:
Stowarzyszenie “Szkoły dla Pokoju”
ul. Kopernika 6/24, 00-367 Warszawa
Bank: PKO BP S.A.
Nr konta: 34 1020 1156 0000 7902 0048 5227
z dopiskiem: „Pomoc dla Gruzji”

Więcej informacji:
Magda Sikorska, tel. 605 970 341
Beata Błaszczyk, tel. 501 130 681
Katarzyna Javaheri 504 951 110
Caritas dziękuje nam za półtorej tony materiałów medycznych, które
miały zostać dostarczone do Afganistanu. Zdecydowaliśmy się przekazać
je do Gruzji, mając nadzieję, że będzie je łatwiej wysłać. Jak wynika z
artykułu w Rzeczpospolitej (czytaj artykuł) , nadal czekaja na transport.
 

Nasi Partnerzy