single

Powrót do « Wydarzenia

Grudzień 2009

Podręczniki odebrane.

http://bakhtarnews.com.af/da/index.php?news=4804

Organizacja pomocowa “Golestan Arzu-je Newin” przekazała afgańskiemu
Ministerstwu Edukacji ponad 1600 książek do nauki języka angielskiego na różnych poziomach zaawansowania. Podręczniki podarowane przez polskie Stowarzyszenie Szkoły dla Pokoju zostały przekazane do biblioteki Ministerstwa. Mohammad Sadiq Amr Chel, rzecznik Ministerstwa Edukacji poinformował, że książki trafiły do Afganistanu za pośrednictwem “Golestan Arzu-je Newin”, zarazem podkreślił, że darczyńcą jest Stowarzyszenie Szkoły dla Pokoju z Polski. Mohammad Jahesh, prezes “Golestan Arzu-je Newin” zapowiedział dalszą pomoc i kontynuację współpracy z Ministerstwem Edukacji.

Kliknij tu, żeby zobaczyć
zdjęcia z konferencji prasowej.

Ministerstwo Edukacji otrzymało 1680 podręczników

W dniu wczorajszym (6 grudnia 2009), podczas uroczystości w Bibliotece Ministerstwa Edukacji, Ministerstwo otrzymało od Stowarzyszenia “Szkoły dla Pokoju” z Polski 1680 podręczników, które oficjalnie przekazano do biblioteki. Rzecznik Ministerstwa poinformował dziennikarzy “Rahe Nedżat”, że książki ważące 550 kg trafiły do Afganistanu za pośrednictwem “Golestan Arzu-je Newin”, jako dar dla afgańskiego szkolnictwa.

Rzecznik dodał, że polski dar to podręczniki do nauki języka angielskiego na różnych poziomach zaawansowania. Wartość książek szacuje się na 40 tysięcy dolarów.
Warto podkreślić, że książki trafiły do Afganistanu za pośrednictwem Wojska Polskiego, które wspomogło projekt darmowym transportem.

Kliknij tu, żeby zobaczyć artykuł w oryginale.

 

Książki do nauki języka angielskiego, przekazane afgańskiemu
Ministerstwu Edukacji, trafią do szkół średnich oraz innych ośrodków
edukacyjnych. Więcej informacji na stronie naszej organizacji partnerskiej New
Gulestan Arzo Organization
:

http://www.ngao.de/seite3.html

 

 

 

 

Nasi Partnerzy