single

Powrót do « Wydarzenia

Lipiec 2014

9 lipca

Wystawa w Sejmie o polskiej pomocy w Afganistanie – „Projekty rozwojowe i pomoc humanitarna Polskiego Kontyngentu Wojskowego na rzecz Afganistanu w latach 2003-2014”. Obrazki z wystawy – chciałoby się powiedzieć . Czternaście plansz pokazujących okruchy polskiej pomocy w Ghazni. My dziękujemy wszystkim, którzy działają z nami. Na różne sposoby. Na co dzień. I szykujemy kolejną wysyłkę – tym razem do Bośni. A nasze wory i trójkąt już w podkabulskiej szkole. Czekamy na relację i dobre wiadomości.

21 lipca

Pod koniec maja wyekspediowaliśmy do Bagram dwa wory pomocy szkolnych, słowników, etc. i trójkąt – zapakowany oddzielnie. Dziś już wiemy, że wszystko jest na miejscu. Ten papier musiał powstać, żeby w ogóle można było całość wynieść poza płot. Dla nas najważniejsze są dopiski  odręczne i pieczęcie. Czarnym jest napisane – “Dzieci ze szkoły w Kuhistanie w prowincji Kapisa bardzo dziękują za polską pomoc.” Zielonym: Sekretariat liceum żeńskiego. Otrzymaliśmy materiały piśmiennicze takie jak pióra, ołówki, długopisy, książki i pisaki. Z poważaniem (podpis). Pieczątka liceum żeńskiego w Kapisa oraz obok pieczęć ministerialna (Ministerstwo Edukacji) z prowincji Kapisa. Wszystkich zaangażowanych w tę wysyłkę bardzo pozdrawiamy, dziękujemy Kasi za tłumaczenie, a teraz już bardzo pilnie dopinamy wysyłkę do Bośni.

28 lipca

Wysyłka do Bośni już w drodze. Rzecz jasna, do Bydgoszczy. Dwa urządzenia wielofunkcyjne, jeden projektor multimedialny, czterdzieści dwa pudła materiałów papierniczych (zebranych przez uczniów w Bielsku-Białej) oraz drobnica w worach (używana odzież i pościel, trochę podręczników do angielskiego, rzeczy dla dzieci). Wszystkim zaangażowanym w tę wysyłkę serdecznie dziękujemy. Czekamy na dobre wiadomości i szykujemy kolejny transport.

Nasi Partnerzy