single

Powrót do « Wydarzenia

Styczeń 2016

28 stycznia

Dziękujemy za duży odzew, na zdjęciu – spakowane wczoraj dary z naszej pilnej zbiórki 🙂
Wszystkim zaangażowanym dziękujemy z całego serca!

 

24 stycznia 

Pilna zbiórka – zbieramy materiały papiernicze, higieniczne, dezynfekujące – także praktyczna używana odzież w dobrym stanie. Chcesz coś dorzucić? Dzwoń lub wyślij sms: 501 130 681
Dziękujemy!

21 stycznia

Zapraszamy sympatyków naszego Stowarzyszenia do przekazywania nam 1% podatku.

Jak to zrobić?
Po wyliczeniu podatku za rok 2015, w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego wpisujemy numer pod jakim Stowarzyszenie widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym, czyli:
KRS: 0000102171

Deklarowana kwota nie może być wyższa niż 1% należnego podatku. Mogą także Państwo zaznaczyć czy przekazujecie podatek anonimowo czy jawnie.
Urząd Skarbowy automatycznie przeleje pieniądze na konto Stowarzyszenia.

Kto może przekazać 1%?
Prawo do przekazania 1% podatku mają wszyscy płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych.

Do kiedy?

PITy można składać do 30 kwietnia 2016 r.

Co to jest OPP?
OPP to organizacja pożytku publicznego. Organizacje posiadające taki status mają prawo otrzymywać 1% podatku od podatników. Stowarzyszenie Szkoły dla Pokoju posiada taki status od 2005 r.

Co robimy?
Kilka lat temu nasza działalność skupiała się głównie na pomocy afgańskim dzieciom, a także kobietom. Obecnie wysyłamy dary (odzież, komputery, materiały do nauki, materiały piśmiennicze) nie tylko do Afganistanu, ale także do Kosowa oraz Bośni. Pomagamy również lokalnie – np. polskim osobom bezdomnym.

16 stycznia

Otrzymaliśmy podziękowania od PKW KFOR w Kosowie

11 stycznia

Mamy decyzję Szefa Sztabu Generalnego o przyznaniu nam krajowych transportów kołowych na 2016 rok.
To niezbędne, aby móc wysyłać cokolwiek do Kosowa, Afganistanu czy Bośni. Żeby coś pojechało/poleciało dalej, musi najpierw przemieścić się w kraju. Trafić – najczęściej – do Bydgoszczy lub Wrocławia.
Bardzo cieszymy się z decyzji. Tym bardziej teraz, kiedy jest dużo niepewności i każda dobra wiadomość jest na wagę złota.

Na wysyłkę w tej chwili czekają materiały papiernicze (Afganistan) i używana odzież (Kosowo). Mamy też angielskie podręczniki i słowniki – zabiegamy o kolejną partię.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

 

Nasi Partnerzy