single

Powrót do « Wydarzenia

Sierpień 2018

30 sierpnia

Warszawscy bezdomni potrzebują wsparcia – nieustająco. Nawet jeśli jedna osoba wyjdzie z bezdomności, to każdy gest pomocy będzie miał sens i wartość. Dziś zatargaliśmy kolejne torby do Bacówki. Praktyczne męskie ubrania w doskonałym stanie – nasz Nieoceniony Jogin Kazik, zawsze pierwszy do pomocy – chyba wypatroszył pół własnej szafy. Nieoceniona nasza Pani Doktor Krystyna przekazała szczoteczki, pasty do zębów i jednorazowe maszynki do golenia – pokornie dziękujemy. Za wszystko jesteśmy wdzięczni i prosimy Was o dalszą aktywność – wszystko dotaszczymy na Grójecką.

23 sierpnia

Warszawscy bezdomni potrzebują pomocy – nie tylko w zimie. Czyste ubranie i szczoteczka do zębów do większa szansa na dorywczą pracę. Dla tych, którzy z bezdomności wyjść chcą. Wspiera ich dzielnie Bacówka na Grójeckiej 20b domofon 1. Zawsze potrzebna używana odzież męska. Także bielizna w dobrym stanie. Buty i skarpetki. Rzecz jasna, czyste i nadające się do użycia. My dziś dostarczyliśmy kawę, herbatę, cukier i środki czystości – potrzebne na miejscu, podczas wydawania darów. Dyżury wolontariuszy w czwartki 16:30 – 19:00 i poniedziałki 10:00 – 13:00.
Jeśli nie chcecie sami jechać na Grójecką z jedną pastą do zębów i parą butów, piszcie do nas.

6 sierpnia

Kilka dni temu potrójna rzeż w Hudajdzie. Najpierw atak na targ rybny, potem na wejście do szpitala. Potem na nadjeżdżające karetki.Zginęli bardzo młodzi ludzie. Dwanaście, trzynaście, czternaście, piętnaście lat – i nagły koniec. Siedem kobiet w ciąży. Wielu żywicieli rodzin. :Ludzie koczują na obrzeżach miasta. Nie wszyscy mają siłę iść w stronę stolicy. Tam jest wyższa temperatura niż tu. Zabid, to maleńkie cudo na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO – to przecież miasto znane z najwyższych temperatur na świecie. Zabid jest blisko Hudajdy i też jest boleśnie doświadczone. Ludzie koczujący na obrzeżach miast przeszukują śmietniska – niewiele można znaleźć. Znalezione okruchy można moczyć w herbacie – raz na dwa dni. Jeśli pojawią się skądś pieniądze, może da się kupić odrobinę mąki i maleńki woreczek z olejem. Hudajda dzisiaj – bardzo prosimy o podawanie tej wiadomości dalej. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt – każda pomoc na wagę złota – na wagę ludzkiego życia.

2 sierpnia

Tutaj lista osób, do których trafiła nasza żywność. Odcisk kciuka zamiast podpisu. Trzydzieści dwie rodziny otrzymały koszyki – tak nazywają te zestawy nasi jemeńscy partnerzy.

 

Podziękowania z Jemenu

Nasi Partnerzy