single

Powrót do « Wydarzenia

Październik 2018

28 października

Nie możemy bowiem zapominać, że chociaż sami borykamy się w Polsce z wieloma problemami, to istnieją ludzie, dla których nawet nauka pisania pozostaje w sferze marzeń. Mamy obowiązek im pomóc.’  Premier Tadeusz Mazowiecki

 

25 października

Staramy się udostępniać wszelkie informacje o Jemenie dostępne w polskich mediach. Bardzo prosimy również o przekazywanie tych informacji dalej.

http://wyborcza.pl/7,75399,24091238,jemenczycy-umieraja-po-cichu-to-bedzie-kleska-jakiej-nikt.html

Ojciec poi wodą niedożywioną córeczkę w centrum karmienia w szpitalu w Hodeida, 27 września 2018 r. (Fot. Hani Mohammed / AP Photo)

24 października

Poprzednia wysyłka do Bośni została rozdysponowana wśród uczniów 🙂

 

21 października

Osiem dni bez dostępu do czystej, bezpiecznej wody pitnej – nam trudno sobie coś takiego wyobrazić. Ale niektórzy ludzie w Aslam w prowincji Hadżdża na północy Jemenu żyją właśnie tak. Nie ma jedzenia, są saudyjskie naloty, jest poczucie bezradności i strach. Wasza/nasza pomoc dotarła właśnie tam. Pomoc otrzymało 75 rodzin. W koszykach, oprócz mąki, ryżu, cukru, oleju, mleka w proszku znalazła się także soczewica. To ogromnie cenne dla ludzi niedożywionych od bardzo długiego czasu. Bardzo dziękujemy Radiu TOK FM, wszystkim Słuchaczom, którzy nam zaufali i zrzucili się na tę akcję. Ukłony dla Panów Redaktorów – Pawła Sulika, Przemysława Iwańczyka i Pawła Ziętary. Więcej zdjęć i informacji z Jemenu na naszym profilu na Twitterze -wystarczy kliknąć T u góry naszej strony.

RAPORT KOŃCOWY SZKÓŁ DLA POKOJU

 

19 października

Te paczki już niedługo pojadą do Bośni – w pudełkach są artykuły szkolne, kredki, farby, itp., dzieci będą miały frajdę 

18 października

Podziękowanie od PKW EUOR – zamieszczamy teraz, bo najwyraźniej nie zamieściliśmy wcześniej. A kolejna wysyłka do Bośni jest już w drodze. Wysyłka malutka, ale za to są to głównie przybory szkolne – a to zawsze na wagę złota i wszędzie potrzebne.

 

9 października

Nasz ostatni przelew trafił już do Jemenu

 

4 października

Pieniądze słuchaczy Radia TOK FM już w Sanie – 1539, 53 USD (6000PLN). Bandycka opłata Western Union – 273PLN – nie uszczupliła tej kwoty. Dziś pieniądze jeszcze w Sanie, bo Fatik i koledzy z MonaReliefYemen nadal czekają na pozwolenie na wjazd do Hadżdży. Dziś Saudyjczycy znów bombardowali Sanę – okolice pałacu prezydenckiego i biura paszportowego. Dziś 1289 dzień wojny w Jemenie, nieustannych saudyjskich nalotów i saudyjskiego ludobójstwa.

Dziś też zatargaliśmy kolejne torby do Bacówki -tym razem zimowe buty i kawa. Apel – zwłaszcza do Foksalowych joginów- używane, w dobrym stanie męskie skarpety i gacie – naprawdę – wiemy, że niektórzy mogą mieć opory. Ale wystarczy pojechać do Bacówki na Grójecką i być świadkiem takiej sytuacji: bezdomny człowiek dostaje buty. Nie ma skarpet. Bacówka też skarpet nie ma. Robi się coraz chłodniej. Więc jeszcze raz prosimy – popatrzcie na zawartość waszych szuflad/szaf – spłowiałe czy zmechacone skarpety jak najbardziej na tak.

1 października

Nawet dla nas, śledzących na bieżąco sytuację w Jemenie skala głodu robi się niewyobrażalna. Waluta – jemeński rial – dramatycznie traci wartość. Ludzie, którzy już wcześniej nie mieli pieniędzy, teraz nie mają jeszcze bardziej, a wszystko dookoła jest znacznie droższe. Nawet tak niewielka pomoc jak nasza ma teraz ogromne znaczenie. Fatik i koledzy z Mona Relief Yemen nadal czekają na pozwolenie. Bez takiego pozwolenia do Hadżdży nie wjadą. Jutro przymierzamy się do kolejnegoprzelewu. Bandycka opłata Western Union – 193 zł – nie obciąży konta Stowarzyszenia. Za wszystkie wpłaty bardzo serdecznie dziękujemy. Staramy się na bieżąco dziękować za każdy przelew. Podziękowania wysyłamy pocztą tradycyjna i to też nie obciąża budżetu Stowarzyszenia.

Dziękujemy PKO BP za zwolnienie nas na rok z opłat za prowadzenie rachunku. To prawie trzydzieści złotych miesięcznie. Dla największego polskiego banku to kwota niezauważalna. Dla nas ma ogromne znaczenie i pomnożona przez dwanaście trafi do Jemenu.

Nasi Partnerzy