single

Powrót do « Wydarzenia

Czerwiec 2019

26 czerwca

Niektórzy Darczyńcy wbijają nas w ziemię – bardzo pokornie dziękujemy. Za regularne wsparcie i nieprawdopodobne zaufanie. 
Dziś 1554 dni wojny w Jemenie.
Chcemy mocno potwierdzić, że wszystko, co wpłacanie na Jemen, do Jemenu trafia. Meble dla szkół w Bośni dostaliśmy od gminy Zbąszynek zupełnie za darmo. Jeśli czasem kupujemy przybory szkolne, to pieniądze pochodzą z innych źródeł – na przykład z naszych składek członkowskich.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za każde wsparcie dla Jemenu – nie ma większej katastrofy w tej chwili. Ani na chwile nie zapominamy o stanie Arakan w Birmie – naprawdę wiemy, co tam się dzieje. Tragedia ludzi w Jemenie jest nieporównywalna z niczym innym. W Jemenie jest wojna, głód i największa w historii epidemia cholery. Dziś 1554 dni wojny – która miała trwać dwa tygodnie. Bo przecież świat się upomni.

10 czerwca

Pozdrawiamy Zbąszynek – otrzymaliśmy dzisiaj półki i regały dla szkół w Bośni w rejonie działań PKW EUFOR. Prawie trzy palety, razem 960 kilogramów. Przeogromnie dziękujemy i pozdrawiamy wszystkich zaangażowanych w ten projekt.

9 czerwca

Podziękowania po albańsku prosto ze szkoły, która otrzymała od nas materiały papiernicze, już widzieliście. Dzisiaj przyszło podziękowanie z PKW KFOR – my też dziękujemy i bardzo pozdrawiamy.

5 czerwca

Prosto z Kosowa – podziękowania dla nas przesłane właśnie przez żołnierzy polskiego kontyngentu w Kosowie PKW KFOR, razem z którymi wspieramy najbiedniejsze szkoły w regionie. Podziękowania bardzo autentyczne – wierzymy, że to dla nas i tylko podkreślamy, że jesteśmy stowarzyszeniem, nie fundacją. I oczywiście bardzo dziękujemy.

Szkoła nazywa się Zamek Wiedzy, a podziękowanie jest po albańsku – bezpośrednio ze szkoły. A poniżej zdjęcia z – jak mówią nasi przyjaciele w mundurach – wydawki w Kosowie. Wszystkich zaangażowanych w wysyłkę bardzo pozdrawiamy, specjalne ukłony dla Agencji MMPJ w Bydgoszczy.

 

4 czerwca 2019

Toast za wolność – niezmiennie

Nasi Partnerzy