single

Powrót do « Wydarzenia

Wrzesień 2020

26 września

Jemen potrzebuje każdej pomocy, nawet tak małej. Każde najmniejsze wsparcie ma sens i ratuje życie ludzi. Jak najbardziej dosłownie. Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy. Czekamy na dobre wiadomości z Sany i zdjęcia.

 

25 września

Dobre słowo zawsze dobre – otrzymaliście podziękowania od Dowódcy PKW UNIFIL (Liban) za nasze dwie malutkie wysyłki.
Teraz czekamy na dobre wiadomości z Jemenu – 15 września przekazaliśmy MonaRelief 1800 EUR (8317 PLN). Za przelew, jak zawsze, zapłaciliśmy sami, czyli 105 PLN nie uszczupliło konta Stowarzyszenia. Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy.

16 września

Ile razy słyszycie: “oczywiście, że można na nas liczyć” i w dodatku jest to prawda? Najprawdziwsza prawda. Gdy po raz kolejny spanikowani otrzymujemy taką odpowiedź od Agencji Celnej MMPJ w Bydgoszczy, to tak dokładnie jest. Pomogą niezawodnie. Ogarną na czas. Profesjonalnie i życzliwie. Z pełnym zrozumieniem, że druga strona (czyli my) może nie mieć o cle zielonego pojęcia. Przez lata nauczyliśmy się jedynie wystawiać faktury pro forma.

Jeszcze raz przeogromnie dziękujemy Agencji Celnej MMPJ w Bydgoszczy za nieocenioną pomoc.

 

9 września

Hadżdża – tam jest naprawdę trudno – było niewyobrażalnie biednie – głód, który sukcesywnie zabija – teraz doszły powodzie – nasze koszyki to kropla w morzu potrzeb – 57 rodzin przetrwa miesiąc – Dziękujemy bardzo wszystkim naszym Darczyńcom. 

 

8 września

Niby nic, ale dla pięćdziesięciu siedmiu rodzin w prowincji Hadżdża to szansa na przeżycie kolejnego miesiąca. Odsuwa się widmo realnego głodu. Zostaje powódź i wszystkie inne plagi wyniszczające Jemen już szósty rok. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom. Każda, nawet najmniejsza wpłata rzędu 10 -17 PLN ma sens. I jest bardzo cenna. Za przelew, jak zwykle, zapłaciliśmy sami – więc 105 PLN nie obciążyło konta Stowarzyszenia.

2 września

Kto widzi czternaście stołów na tym zdjęciu? Jest czternaście blatów, część poziomo, część pionowo. Metalowe nogi trzeba było zdemontować wcześniej – są w białych worach na gruz. Do tego dwa komputery, kilka laptopów, dwa rzutniki, jeden ekran, pudło papieru A4, apteczka – to wszystko dla szkół w Kosowie. PKW KFOR prosi o wszelką pomoc dla szkół.

Targaliśmy to w trójkę, wcześniej w tym samym składzie rozmontowywaliśmy stoły.

Jacek i Kazik – karma joga Niech dobro do Was wraca – serdecznie dziękujemy.

Nasi Partnerzy