single

Powrót do « Wydarzenia

Maj 2022

26 maja

Immensely grateful, we would like to thank Hellenic Bank Association for its support for Ukraine. We have just received 10 000 EUR within the framework of #EUBanksForUkraine Project. Tough choices ahead of us -as many things are urgently needed. And no time to hamletize. This time we’ve got to choose between medicines and food.

Przeogromnie dziękujemy Hellenic Bank Association za pomoc dla Ukrainy. Właśnie otrzymaliśmy 10000 euro w ramach projektu #EUBanksForUkraine. Przeogromnie dziękujemy Związkowi Banków Polskich za inicjatywę, pomysł i zaangażowanie. Musimy działać szybko, ale wybór nie jest łatwy. Tym razem wybór między lekami a żywnością. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

 

17 maja

Naszych opatrunków hemostatycznych Celox Rapid było 59. Poszły do pięciu różnych miejsc. Dziś dostaliśmy zdjęcie i film z jednego z nich. Widzicie mnóstwo rzeczy, ale naszych Celoxów jest tu pewnie tylko kilkanaście. Wsparcie dla Ukrainy realizujemy dzięki inicjatywnie Związku Banków Polskich #EUBanksForUkraine. Bardzo dziękujemy za zaufanie.

 

 

13 maja

Na zdjęciu w jednym z pudeł nasze opatrunki hemostatyczne Celox Rapid, które znacie z wcześniejszego wpisu. My dostarczyliśmy 59 – są już na miejscu. Oby nigdy takie rzeczy nie były potrzebne – oby nigdy nie trzeba było opatrywać ran postrzałowych i tamować krwotoków z nich.

 

13 maja

Najpierw rekordowo długo czekaliśmy na zezwolenie na dystrybucję żywności. Potem był koniec Ramadanu i kilka dni świąt. Wreszcie mamy więcej zdjęć i wszystkie potrzebne dokumenty, które już przekierowaliśmy do księgowości. To była duża dystrybucja – z naszej strony tylko 50 koszy. Nasi partnerzy dorzucili – także do naszych koszy, żeby wszystkie rodziny otrzymały tyle samo – po 3 kg daktyli. To szczególnie ważne podczas Ramadanu, gdy post – tradycyjnie – przełamuje się najpierw odrobiną wody, mleka i właśnie daktylami. Na jednym ze zdjęć nasze logo widać wyraźnie. Jeszcze raz bardzo Wam serdecznie dziękujemy za wspieranie Jemenu. 2606 dni coraz bardziej zapomnianej wojny – to stan na 13 maja 2022 roku.

 

13 maja

W Jemenie trwa (od 2 kwietnia) rozejm. Taiz nadal oblężone. Nie ma saudyjskich nalotów, to prawda. Ale ludzie wciąż giną. Od kul snajperów Huthi, w wyniku wybuch bomb podkładanych przez Huthi wszędzie. Także umierają z głodu. Bo Jemen to kraj, w którym żywność i dostęp do niej są wykorzystywane jako oręż. Jedna strona chce uderzyć w drugą. Zwycięzcy nie ma, a płacą za to miliony ludzi – bez dostępu do żywności i paliwa. Zerknijcie na tekst w wolnej chwili. W tekście nie tylko wzmianki o nas, ale także opisany mechanizm wykorzystywania żywności i dostępu do niej jako broni.

Nasze opatrunki hemostatyczne Celox Rapid dotarły na front. Wciąż czekamy na oficjalne potwierdzenia – bo musimy je mieć. Ale w takiej sytuacji jest zwyczajnie głupio nalegać i prosić o papiery. Musimy po prostu czekać.

Serdecznie dziękujemy za Wasze wparcie. Nie ma wsparcia zbyt małego. Wszystkich obserwujących mocno pozdrawiamy.

 

Nasi Partnerzy