single

Powrót do « Wydarzenia

Grudzień 2022

30 grudnia

https://zrzutka.pl/cdxabf

Nie ma wojny, ale nie ma też pokoju. Niektórzy mówią nawet, że nie ma światełka w tunelu – bo nawet nie ma tunelu. Jemen dzisiaj desperacko potrzebuje pomocy. Uruchomiliśmy zrzutkę na pomoc żywnościową dla czterystu osób. Pięćdziesiąt tak zwanych koszy to żywność dla pięćdziesięciu rodzin na miesiąc. Liczy się każda wpłata, każde uratowane ludzkie życie. Jeden kosz to 160 PLN, czyli 20 PLN chroni jedną osobę przed śmiercią z głodu przez miesiąc.

 

19 grudnia

Przeogromnie dziękujemy Finance Finland www.finanssiala.fi za dzisiejsze wsparcie w postaci 5000 euro. Cała kwota trafi na Ukrainę. Wybór bardzo ciężki – gdy ponawialiśmy nasze apele o wsparcie dla Ukrainy, myśleliśmy o szpitalu w okolicy Chersonia. Jeden lekarz dla ponad osiemdziesięciu pacjentów. Żadnych środków dezynfekujących czy przeciwbólowych. Żadnych prześcieradeł. Tylko sierot i zgwałconych przybywa każdego dnia. Ale dziś słyszymy desperacką prośbę z przyfrontowego szpitala w Mikołajewie. Dzisiejsze wsparcie z Finlandii przyszło, gdy właściwie zaczynaliśmy tracić nadzieję. Chociaż często mówimy contra spem spero.

Drugie zdjęcie to nasza malutka wysyłka do Tibnine w Libanie – trzy pudła właśnie rozpoczynają swoją podróż. Ważą nieco mniej niż 15 kg. Laptop i sześć smartfonów od DentsuPL (bardzo dziękujemy & pozdrawiamy) oraz artykuły higieniczne dla kobiet – dziękujemy Foksalowym Joginiom z godziny czternastej.

 

 

16 grudnia

Sześć smartfonów i laptop dla dziewcząt z sierocińca w Tibnine w południowym Libanie. Dziękujemy DentsuPL i polecamy się na przyszłość. Wszystko sprawdzone i działa – pozdrawiamy Foksalowego Jogina Pawła. Czekamy na transport do Libanu. PS: Zbieramy również artykuły higieniczne dla kobiet – jeśli bywasz regularnie w Szkole Jogi Foksal i chcesz dziewczęta z sierocińca wesprzeć, to liczy się każda paczka.

 

8 grudnia

Warszawa dla osieroconych dziewcząt w Tibnine w południowym Libanie. Wszystko już jest na miejscu. Dziękujemy serdecznie Szkołom Podstawowym nr 211, 152, 257; Liceum Ogólnokształcącemu nr XVIII, Wielokulturowemu Liceum Humanistycznemu im. Jacka Kuronia oraz Przedszkolu Sióstr Felicjanek. Wszystkich zaangażowanych w tę akcję mocno pozdrawiamy – dziękujemy też za zrozumienie specyfiki i dynamiki współpracy z naszymi przyjaciółmi w mundurach 😉

Nasi Partnerzy